Kuidas leida antireaalsuse teisikut

Kui inimene kehastub, siis siia poole tuleb selles elus arengupotensiaali omav osa, esmavajalikud oskused ja suunavad omadused. Teisele poole, antireaalsusesse läheb muu krempel. Ehk siis suurem osa oskustest, väljaarendatud omadustest, mälestused ja kõik muu mille peale ma täna ei tule.
Kehastumise juures on suur osa eelneva elu tegudel. Kui meie ühiskonnas ja kristliku maailmaruumi õpetustes räägitakse elust, mis tuleb selgelt ja puhtalt elada, et peale surma oleks tore, siis peale surma pole suurt vahet, teod ja võlad ja kokkulepped ja poolikud tegemised hakkavad elusuurt rolli mängima alles uuel kehastumisel.
Inimene saab planeedilt planeediga kahasse keha. Inimese teadvus on meie ühiskonna poolt sunnitud füüsilisusesse, keha toimimiseks on teadvuslik tähelepanu kehale oluline – see vajab toitu, puhkust, riideid. Aga selleks kõigeks suudab loodus meid sundida. Et asi kindlasti toimiks on loodus meile kinkinud refleksid. Ja me olemegi peaaegu täiuslikud.
Inimene kes avaldub selles kehas on teisikute summa. Antireaalsus on nagu juht selle üle, meie väli.

Inimestena on meil iseendaga üks probleem – me ei näe iseennast. Me arvame missugused me oleme ja tihti me peame ennast teistsugusteks, me kirjeldame iseennast endale meeldivamaks või eitame oma omadusi ja oskuseid. Viimasel juhul võib juhtuda, et me veename ennast selles, et me ei oska. Me lihtsalt keeldume oma oskust kasutamast.
Nii on kõrvalseisval inimesel teist palju lihtsam iseloomustada. Tal puudub emotsioon, ta ei tunne häbi ega oma komplekse mis ei lase meil ennast näha sellisena nagu me päriselt oleme. Ja kui ta ei ole pahatahtlik ja omab arusaama kirjeldamaks mida ta näeb, võib ta ka iseloomustada.
Väli, meie antireaalsus, on alati meiega. Minu väli on mina. Mis tekitab kohe probleemi
Kuna inimene ennast ei näe ja ei suuda kirjeldada siis mismoodi me suudame kirjeldada oma välja?
Teisikute kirjeldamine sealjuures ei ole keeruline. Kuna inimene on teisikute summa siis kasutades teist teisikut ma saame vaadelda teda nö “teise persoonina“. Antireaalsuse teisiku kirjeldamine on nagu…..
Kujutage ette, et te pole elu sees oma peegelpilti näinud ja keegi palub, et sa kirjeldaksid oma nägu.

Rubriigid: Heietused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.