Presidendist

Tänapäevase meedia üks valikuvabadusi on see, et ma võin valida ise uudised. Ehk ma võin valida ka minu arvamust toetavaid ja meelsusele sobilikke uudised, ignoreerides siis neid teisi. Teisi uudiseid tarbivad teistsugused inimesed, need kes ei mõtle nii nagu mina. Info rohkus aga ei pane mõtlema. Väga vähesed käsitlevad uudised neutraalsest aspektist. Neid uudiseid ei taheta. Mina mõtlesin, et mina muutun. See ei tähenda kõige tarbimist see tähendab faktide otsimist ja kontrollimist ja analüüsi.

Minul on üle visanud pahameel presidendi vastu. Ma saan aru esimese pahameele puhangu põhjusest. Ta tuli Euroopa Liidu kontrollikojast. Ta olla pandud presidendiks. Ja ma mõtlen, et kuidas see “panemise” koht polnud probleemiks ei Mere ega Ilvese puhul? Või oli aga see vaibus? Kas ka siis oli juttu – tema ei ole meie president ja ta pole piisavalt rahvuslik? Teate, mina olen ka seda meelt, et ainult mees saab olla juht. Mis muidugi ei tähenda absoluutselt seda, et president ei võiks olla naine. Mina ei tea mis mõtted on tal Eesti, eestluse ja pagulaste suhtes, seda ei tea me keegi. Mõtted ja arvamused. Öelda mida mõeldakse või öelda mis valmistab ette tulevikuks?

Märkamine – kui me märkame siis me suudame kaitsta mitte ainult nõrgemaid vaid kõiki enda ümber ebaõigluse eest.
Keeled – oi, ma olin leilis. Ja siis ma sain aru, kui teistele õpetatakse eesti keelt saavad nad Eestis hakkama. Kui meie oskame nende keeli, ei saa nad nii palju meie eest varjata.
Uskumatus – usu ja riigi lahusus. Mis iganes. Kui siin ei eelistata kedagi, ei saa tekkida konflikti erinevate usurühmade vahel. Nad kõik seisavad isolatsioonis.

Ja mu arust on see huvitav. Kui ma varem tema sarnastega kokku puutusin, sama maailma elanikega. Siis neid tuleb jälgida, nad teavad millised tuuled ühiskonnas puhuma hakkavad.

Muidugi ei ole Kaljulaid parim valik. Häid valikuid ei olnud. Aga ma siiski mõtlen, et nüüd võiks pea kuklasse ajada ja sisistada – jah, selline tore president meil ongi! Kokkuhoidmine on see, kui me õues seisame kui üks mees ja koduseinte vahel lahendame ära arusaamatused ja erimeelsused.

Advertisements
Rubriigid: Poliitika. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.