8. päev. Taevas

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kui Haldjapiiga kaameraga õue jõudis oli Päike juba loojunud. Mitte, et terve päev poleks teda hall pilvevaip peitnud. Mulle meeldib videvikuaeg mida see pilt ka hästi iseloomustab. Hall hämarus. Mäletan lapsepõlvest neid Eesti elu illustreerivaid lasteraamatuid kus kõik oligi hall ja räämas. Mäletan maakodus halle madalaid madalaid pilvi mere ja põllu kohal. Kunagi need ei meeldinud mulle. Nüüd on neist saanud raske nostalgia mis kõnetab sügavaid hingekeeli. See on mu videvikuaeg, mu vaimude ja esivanemate aeg, mu peres suurte pidude aeg. Nii on see meil alati olnud.

Rääkides nüüd pildist ja aparaadist. Ma klõpsisin seda tüünet taevast nagu segane ja pill muudkui surises ja surises. Selle asemel, et pilt lihtsalt kliendi nõudmisel ära teha tahtis seesamune miskit fokuseerimispunkti. Ühtlane hall selleks ei sobinud. Tänavalõpus asetsevad puud ka mitte. Need mis kohe nina all, need sobisid. Kas seda fokuseerimispunkti kuidagi eemaldada ei kannata? Ma mõtlen, mu moblal on pohlad kui pimedast urkast ma pilti teen, vb see pilt ongi mõtetu must-hall plönn aga mobiil ei vaeva oma pead pisiasjadega kas tema näeb, tema täidab soovi. Aga kaamera tahab ka näha ja kui ei näe, siis niisama ka ei usalda ruumi raisata. Mitte, et sooritus nägemise puhul hall-mustast plönnist targem oleks. Kas selle kaameraga tähti kannatab pildistada see selgub mõnel selge talveööl. See on üks mu tingimus kaamerale olnud, tähti peab saama pildistada.

Advertisements
Rubriigid: Looming, Veimevakk. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

One Response to 8. päev. Taevas

  1. Manjana ütles:

    mu aparaadil on objektiivi peal nupp, kus saab valida, kas kaamera teravustab automaatselt (A) või tuleb ise käsitsi teravus paika panna (M). Kui ise manuaalselt paned, siis tal pole fookuspunkti vaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s