Plast meie toidulaual

Aeg ajalt meedias ikka räägitakse saastest ja selle ökoloogilistest mõjudest. Mina muidugi lugesin teooriat kus meie vanemate ja vanavanemate kehv toidulaud lapsepõlves tingib meie tänase kehva tervise, lokkava autismi ja vähktõve. Viimast saavat ka päikese aktiivsusest ja autism olla alati nii lokkav olnud kui täna. Mul on teile uudis. Sõjaaastate viletsa toidulaua võite omal sisse soolata. See on köömnes selle kõrval mida me omale päevast päeva sisse ajame ja millega kokku puutume.

Mikroplasti leiab hügieenitarvetes ja kosmeetikas. Määrid peale, küürid maha ja kogu krempel jõuab kanalisatsiooni. Siiski mitte päris kõik. Kreemid imenduvad nahka ja nüüd jääb vaid mõistatada, et kui ka kreemi koostises oli mikroplast kuhu see haihtus? Kanalisatsiooni kaudu jõuab mikroplast tagasi loodusesse või reservuaari või kusagile kus see sadestud või söövad selle kalad. Ja meie, meie sööme kala. Ring on täis. On tehtud uuringuid, mitte ainult meie vereringe ja rakud ei sisalda plasti, vaid see on juba meie geenides. Pigem erandina, ma loodan.

Plast jõuab meie toidulauale õige varakult. Enamus närimislelusi on plastikust. Lutipudelid ja laste esimesed söögiriistad samuti. Ega ju ometi toit plastiga ei reageeri, eksole. Kaugemale mõeldes, et kuidas see plast nii sügavasse meisse saab, siis teate mis. Süstlad ja tilgutid on ka plastist ja keemiaga mis sealt jookseb reageerib see kindlasti. Ja pudelid millest oleme eluaeg limpsi lürpinud on ka plastist ja limps on samuti keemia labor. Puhta lollid on need, kes arvavad, et bpa vaba on ohutu.

Teate pulli, mis meie toidulaual veel on? GMO ja tuumajäätmed! Kui sa sööd eraldi tomati ja eraldi kärbse on need tomat ja kärbes, kui need on kokku pandud siis ei ole see enam ei tomat ega kärbes. Keegi ei tea tegelikult mis siis kokku saab … või mis elu ta meie kehas elama hakkab.

Hiroshimast Fukushima katastroofini. Ok, Fukushimat seal pole. Fukushima oli viimane suur katastroof mis reostas lõplikult ookeanid, ärge unustage, kõik on omavahel seotud. Tuumajäätmed on saanud osakes meie toidulaual.

*********
Plastic in our food table

Time to time they do make news about pollution and its ecological impacts. I did come to read a most ridiculous theory. You see, we have bad healthlot of autism cases and growing cancer rates because our parents and grandparent ate wrong when they were kids. Ofcourse you could get cancer from Sun and some says autism levels has been always that high. I have a news. You can suck up this grandparents poor dinnertablt. Its nothing to compare what we eat daily, or what we get contact with.

You can find microplast in your hygiene products aswell in cosmetics. You pit it on, you wash it down and everything goes down in sink. Well, not everything. Lotions absorb into skin now we must figure where the microplast goes? With sink it gets back into nature, fish eats it and we … we eat the fish. And circle is full. Theres researches that claims not only our cells, cardiovascular and digestive systems include plastic, its already in our genes. I hope its less common.

Plastic finds its way into our dinner table very early. Most of the babyteether is made of plastic. Bottles, dishes, cups – all plastic! If you think more further, like how it gets so deep inside us. You know what? Syringes they use in medicine is plastic too. Ofcourse it reacts with medicine that comes from there. And bottles we used to drink soda(coca-cola) is plastic and since soda is chemistry lab itself it does react with plastic.

You know what else we eat? GMO and nuclearwaste! If you eat tomato and a fly, then you eat tomato and a fly. If they are put together, like GMO does, its no longer tomato or a fly. No one know what it really is .. or how it reacts in out body.

Heres a little video about nuclear thing from Hiroshima to some time. Fukushima were last disaster. Our oceans is so polluted that what ever we get from there is bit of like nuclear waste. The system is not close, its part of our menu by now.

Advertisements
Rubriigid: Heietused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.