Eile ja täna – tasu nõiale

Rohkem tasuta konsultatsioone ei tule. Ma ei näe mõtet.

Shamaan oli küla ülalpidada. Shamaanile viidi vanasti toiduaineid, vahest mõni rõivaese, kui juhtus inimene olema pigem see kes käsitööd teeb ja endalgi leivaga kitsas käes. Nõid vajas ka riideid. Kellel on täna põld käes või kes tegeleb vajaliku käsitööga? On väga palju rõhutatud, hind on kokkuleppeline. Enamus, ma usun, võtavad kartulikoti kui tegemist on kartulikasvatajaga ja ta ilusti ütleb. et rahaga on kitsas aga mul neid üle… Lihtsalt ei ole ka nõial vaja viitekümmet kartulikasvatajat. Viitekümmet kartulikasvatajat ei tule ka. Külakogukonnas oli natukene parem vaade esiteks isiklikest võimalustest ja teiseks nõia vajadustest. Tavaliselt viidi igapäevaesemeid, sest elektrit polnud vaja maksta, maamaksu ka ei olnud, ega üüri ja kuhu see õnnetu selle rahapajaga pärast läinud oleks. Maksti mugavaimal viisil kergesti tarbitava asjaga.

Tänapäeval. Oh teate, ma räägin teile ühe loo. Too hetk olid mul arved makstud aga süüa polnud. Ütlesin siis inimesele, too midagi. Poest. Ta tõi raha. Miks? Sest tänapäeval on poed igal pool(ok, päris nii ei ole, viimases külas kus ma elasin oli lähim pood 5km). Inimesed arvavad, et poed on igal pool. Ja nad toovad raha, sest see on mugavaim ja väga kergesti realiseeritav.. Nad ei pea minema selleks poodi, nad ei pea mõistatama teise inimese vajadusi. Võta see nuts ja vali ise mis meeldib.

Ehk kui keegi veel ütleb, et nõid on ebaeetiline tasu võttes, siis ainuke asi mis on muutunud on tasu vorm. Ja inimesed, kes tahavad tasuta saada ja siis peedivad, et kui võtad oled ebaeetiline sest õiged ei võta tasu..

*******

No more free deeds, for I see no point.

Once upon a time a shaman were village to feed. They took him food, sometimes clothing, if person were one who made crafts and were short with bread himself. Witch needed clothes aswell. How many of us has today has a corpfield or makes a decent handicraft? Many has been point out the fact that price comes from agreement. Most of us accepts bad of potatoes, if person has potato farm and is short with money. Just, witch dosnt need fifty potato farmers to bring him potatoes. Truth is, there will be never fifty potato farmers. In village there were better understanding over ones possibilities and witches needs. Usually they took him things we need daily. There were no need to pay for electricy, no land tax, no rent, and no shops so he would have much nothing to do with the money. The price were easiest thing to consume.

Today. Oh, I rather tell you a story. On that moment I had my rent and thing payd, but I had no food. I told the person to bring me food. He brought me money. Why? Because theres shops in everywhere. Ok, last village where I did live the nearest shop were 5 km. So people thinks that theres shop in everywhere. And they bring money, for it is the easiest and most consumable thing to bring. They dont need to go do shop, they dont need to wonder what other person needs. Take the cash and pick what you like.

If someone says it is unethical to take money, then only thing that has been change over time is the form of the price. And people, who wants to get it free are these who bully around and says its unethical..

Advertisements
Rubriigid: Nõiakunst. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.