Kust me tuleme ja kuhu me teel

Heilung. Teate, ma otsin seda paganama suvel kuuldud rannatooli laulu ja siis Heilung olla esitaja, või nii. Aga ma pole veel leidnud, kui leian siis saate ka teada mis kamm selle rannatooliga on. Kuulan ja korraga hakkab pilt jooksma, pilt nendest kes on võõrad, agressiivsed, sõjakad, uuel maal. Need on inimesed kes on siia saabunud ja avastavad alles ilma millesse sisenenud on. Nende teed mis on veel noored ja uurivad, nende teed mis on alles enesele maad rajavad.

Meie, meie tulime mujalt. Meie saapad olid alati kaetud lumega ja suud täis laule. Kord oskasime me kõik sõnast maagiat luua ja tantsides lennelda. Ja taevas meie kohal oli talviti pime, vaid lume kuulvalguses sätendav helk tegi ilma valgeks.

Nüüd istume siin mugava valguse all, igal pool vidinad raadiolaineid helendavateks helesinisteks pildikesteks tõlkides meie aju üle koormamas. Nii kaua oleme olnud pimeduse ja vaikuse rahvas. Meil on suud peas, aga ikka on elav muusika pigem haruldaseks luksuseks, stimulandiks see mis kord salvestatud.

Ja loen raamatust haruldasest asjast, vaikides pimeduses küdevat ahju silmitseda. Lihtsalt. Silmitsemise, mõtete mõlgutamise pärast. Mõtted aga ei lase mul magada, ajavad keset öödki pesast välja. Kirjutama, mõtlema, arvutama, teenima.

Me sünnime olles ikkagi oma vanemate lapsed, korrates nende mustreid ja … ja olles ikkagi ise. Vahest ma mõtlen, kui imelihtsalt oleme me ülesse ehitatud. Kordama, järele tegema, kiitust nõutama ja kui traumeeriv on meil end sellest välja murda. Ma ei vaidle, ehk oletegi teie suuremad.

Tahaks tagasi pisikese telgi hubaste seinte vahele ja neile… kes Eurooplased, teie, teie tahate tagasi koobastesse, urgude sügavustesse.

Rubriigid: Heietused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.