On asju millest ei räägita

Vahest ma mõtlen… vaadake, ma olen see “küsida võib kõike” naine. Tshikk vast enam mitte ja siis inimesed küsivadki. Ei, enamjaolt nad ei oska küsida. Küsitakse ühte, mõeldakse teist ja sealjuures tahetakse hoopis umbluu vastust. Vahest on tore ka umbluu vastust anda…

Siis on veel küsimused mis pole üldse mitte küsimused. Need on arutlused – pea loeng millestki mida ma ei tea aga nii, et mina ei küsi vaid sa ise juba nagunii tead. Ei tea. Ei huvita.

Siis on veel teadmistekontrollid ja need muud testid. Nendes tavaliselt inimene blokeerib ära vastuse, sest ta teab seda. “Ma tean a ma sulle ei näita!” ise unnates, et mis see vastus nüüd on ja mis nõid sa oled kui ei tea. Aga kui ei taha? Sina ju ei taha teada ja mina ammugi ei taha ära arvata.

Teate miks mul on ükskõik? Kohe üleüldse ei koti? Pööran selja ja unustan ja tsau-pakaa. Sest kui ma hooliksin ja tahaksin niii hirmsasti vastust siis ma tahaksin enesele meeldivat vastust ja siis võiks tõesti juba sama hästi ka kulli ja kirja visata.

Nüüd aga räägime asjadest millest ei räägita. Aeg ajalt küsitakse mult kolme suure teema kohta – Estonia, praost Meri ja too poiss kes Tartus kadunuks jäi. Ei, egas ainult minult ei küsita, mida ma ajan siin. Ikka kõigilt küsitakse ja ehk on mõni ka vastuse saanud. Mina olen ust slämminud. Need on teemad millest ei räägita.

Poisiga on nüüd see asi, et siin ma üldistan. Aastaid tagasi leidis nõid ühe laiba üles. Olid kohale otsima kutsutud ja ajasidki välja. Mis sellest siis tuli? Polevat nemad leind midagi ja ju ikka ise tegid, et pärast kerge avastada oleks. Ja peale seda ei leia ükski nõid teil enam ühtki kadund inimest üles. Ilmselt mitte ka kadunud lemmiklooma. On ehk neid kes teid veidi lohutavad, aitavad hingerahu taastada (väga oluline, olgem ausad!) või saadavad teid sirgelt Sirtsu sohu aga inimest nad teile enam üles ei leia. Ma ei ütle, et see nii jääb, kindlasti mitte. Kindlasti leidub aeg ajalt keegi kusagil ja mõnel inimesel saab olema õnne. Antud noormehega, Markkus oli vist ta nimi, oli minul nii. Leidus inimene kes leidis kellegi kes sai mult küsida. Ja kui ma ütlesin, et ok, saame kokku kadus soovija kui tina tuhka.

Noh, ja neist teistest asjadest tõesti ei räägita. Ah küsite miks? Mulle meeldib elada. Thats it. See on säärane meeletu voogav teadmine – seda ei torgita. Ma ju näen, et inimesi tapetakse, pannakse vangi selle pärast ja ikka tuleb keegi, et küsida. Nii tore mäng ju. Ja nii ma slämmingi ust ja paljud teised sarnaselt minule, sest meile, andke andeks, ei garanteeri mitte keegi mitte midagi. Ma ei ole mitte kunagi sügavustesse piilunud, sellel pole minu jaoks tähtsust. Mulle piisab mu apokalüptilistest nägemustest niigi, et vahepeal lappesse lennata.

Vaatasin Pealtnägijat. Toda Estonia ja allveelaeva osa. See allveelaeva osa oli nii jube, samas meenutas veidi ka seda kuidas sovietid algul inimesi kosmosesse saatsid, kui neil puudus tehnoloogia neid sealt alla tuua ja need inimesed sinna suridki.

Suurima hea meelega räägin maailma kõige tähtsamatest asjadest – isiksus, karjäär, armastus, kodu, vahest ka tervis. Siin ja praegu on tähtsam. Me elame nii uuel ajal, säärases kosmosetuules kus iseendasse keskendumine ja häälestumine on väga väga olulised. Kus pillutus ja raputus vajavad suurepärast minnalaskmist. Ma ei ütle, et peaks unustama või ei tuleks uurida, ma lihtsalt ütlen, et hetkel on enamikel meist teine eesmärk.

Lisaks Soome-Ugrilased, Eesti rahvakalender jms, noh na igaks juhuks. Muideks, ma see aasta niivõrd kuivõrd teen samuti ära kõik rahvakalendri tähtpäevad. Sel määral kui see võimalik on, kuid ilmselt mitte sellel tasemel kui need seal Tartus.

Rubriigid: Hetke staarid. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.