Perevaimust – I had a dream

Perevaim on mõnes mõttes saatus mille esivanemad sulle annavad. Noh, et isa oli kellasepp ja vanaisa oli kellasepp ja tolla isaisa oli juba kellasepp ja sinust saab ka kellasepp. Ema oli õpetajanna ja tolle vanemad ja nonde vähemalt ühed vanavanemad… aga noh, sinust sai kellasepp. Kuna lapsevanemaid on kaks siis üldiselt elatakse emmas-kummas perevaimus, kuigi kellasepp ja õpetajanna ei häiri üksteist ja laps saab valida ühe või teise. Või saata kogu kupatuse Kuu peale ja hakata oma elu elama. Viimasest ei pruugi piisata, sest perevaim võib edasi päranduda siiski lastelastele.

Nüüd on olemas perekonnad mis on lahku läinud ja kus ühtset perevaimu pole moodustunud. Tavaliselt saavad emad lapsed ja suures plaanis peaksid nad neile oma perevaimu edasi andma. Jaaa… lapsel on ikka valik – üks, teine, kolmas, viies või oma elu.

Hilisemal elukutsevalikul või üldse hetkel kus algab see ise elamise värk hakkab perevaim tugevalt rolli mängima. Tehakse valikuid millised võivad kõrvaltvaatajatele tunduda kummalised ja noh – ahh, ta läks sama teed mis vanemad, hakkas ametnikuks või arstiks. Kodus nägi, ju sobis.

Kui ma siit edasi lähen, siis ka minul oli kord unistus.

Ma olen eluaeg suuremalt jaolt õpetajatega tülis olnud, ma olen asjadest tavaliselt valesti aru saanud ja sealt on hakanud kasvama konfliktid, minu soovimatus olla osa süsteemist jne. Aastaid oli september selline kuu mis minus oma olemasolu pärast stressi tekitas, aastaid ei suutnud ma ühestki koolist mööduda tundmata õõvastust või soovimata oksendada. Ja siis ma läksin taas kooli ja mitte midagi polnud muutunud. Ma olen ikka see eriline laps, kes ülesandest valesti aru saab. Ka kolmekümneselt.

Kuid see ei tähenda, et ma oma kooli ei tahaks. Tahan-tahan. Visioon on mu peas, vahepeal postitasin ka maju mis tundusid sellised õiged olema, mahajäetud aga täis võimalusi. Mis ta tühi laguneb, teeme siia kohvitoa ja siis ennustustoa ja siia raamatukogu ja siia kudumisnurga. See on kirjeldamatu kuidas ma kooli ajal käsitööd ei sallinud ja veel kolmekümneselt sõimu sain, et paberist roose valesti voldin. Naljakas kuidas praktikat tehes ülemusi absoluutselt ei häirinud mis moodi ma midagi voldin.

Õpetamine on minu pere vaim. Võib olla tuleks see kusagile laadale saata ja ise paremaid valikuid teha, kuid. Teadmisi ei tohi keelata. Vast see projektki on sellest sündinud, vedada huvilised teismelised kusagile metsa ja rääkida mis on maagia, mis on kunagi maagia olnud ja maitsta koos kärbseseent. Vanemad kes nüüd minestavad – koos teiega mekime ikka esimesena.

Miks metsa? Esiteks pole mul sobivat ruumi, teiseks. Või ehk siiski natukene ka esimeseks – nagunii tuleks minna loodusesse. Me ei saa rääkida maagiast vaatamata samal ajal puid, Päikset, vikerkaart. Ja kui me neid vaatame, sest kindlasti leidub palju neid kes ütlevad, et saab-saab, siis looduses tekib kiire ja parem selginemine mis moodi maagia toimib. Ma ei ole mingi intuitiivteaduste kooli level, seal teised inimesed. Ma ei räägi arengumaagide tasemelt, vaid puhtalt kõige tutvustavam tase üldse.

Minul kui tärkas huvi maagia vastu oli see – oh, maagia! vägev! kutsume Bloody Mary välja! Kuuldavasti pole ma ainus kes nii tegi….

Kui ma peale saadet inimestega tegelesin siis oli üsna palju lapsi. Tõesti selliseid teismelisi ja nende küsimused olid palju huvitavamad, just selles mõttes, et nad tahtsidki teada, mitte, et kuule, ma küsin veel kord, et polnud nagu vastus mida ma ootasin või nii. Lapsed küsisid, võtsid vastuse ja läksid.

Jah, sealt see perevaim pugema hakkaski. … Nii imelikke radu pidi nad meile end välja näitavadki. Ja mõelda, et ma saadan selle laadale? Ma ei teagi, ma ei näe mõtet. Lihtsalt täna ma näen kust see tuleb, et seda saab kasutada. Teadvustamine on baas.

Rubriigid: Nõiakunst. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.