Kui Maa ärkab ülesse

Schumanni resonants ehk siis Maa südametuksed olla viimasel ajal veits kiirenenud. Nagu, palju kiirenenud. Vist.

Kuidas taim kasvab? Noh, et paned seemne potti ja siis potitad ja hooldad ja jamad ja kui kõik on õige, siis saab sellest asja ka. Viid aga taime õue, viskad mulda ja suures plaanis kui ikka nädalate viisi kuiv pole kasvab nagu muda. Sest seda time ei soenda mitte ainult ülevalt lamp või Päike vaid ka Maa ise. Maa ja muld on soojad, sest erinevad aastaaegadest olenevad vood soendavad seal alt poolt üles. Noh, et tuum on sula raud või nii. Oli vist raud, sest kõik olla nii kokku pressitud vms. Maa all, seal kusagil mullakihist kõvasti sügavamal voolavad sulamagma- ja rauajõed ja eks nad on nagu ahjud soendavad ülessepoole ka. Talvel siis tsipa vähem.

Miks ma selle üsna realitsliku osa siis vaimuinimestele siin ette söödan?

Aga eks ikka sellepärast, et kui Maa ärkab ja ta kindlasti ärkabki, pöörab külgegi.

 1. Kliima soojeneb.. Naljakas kuidas me kardame kliima soojenemist. Meilgi on ööpäevas mingisugune keha temperatuurikõikumine, vahest 35, vahest pea 36.8 ja see polegi noh imelik, aga kui planeedil tõusevad kraadid ühe võrra on lahti paanika.
  Kas ma usun kliima soojenemisesse? Muidugi usun, kuigi viimased juulid on olnud nii külmad- nii külmad. See juuli oli ok, kuid meil on ära kadunud äikesevihmad. Korralikud läbiraputavad äikesed, seda räägivad ka sõbrad Saksamaalt. Ilma äikseta kasvab kõik nirult, on haigem
  Samas, kliima on ka eelnevalt soojem olnud. suures plaanis juhtub see, et kliima läheb paremaks. Soojemaks ja vastavalt sellele kuidas poolused sulavad ka niiskemaks. Ekvaatoril ju kütab hullult, saate aru, ta ei küta kosmosesse, kõik see vesi jääb atmosfääri. Hiljem on taas selle võrra rohkem järvi ja uhkemaid jõgesi.
  Nagu vaadake mis juhtus Araali merega mingi 50 aastaga? Kuhu sai? Kes ära jõi? Ja seda enne kliima soojenemist!
  Või Niilus, alles ta algas Lõuna-Aafrikast nüüd kusagilt keskelt mannert.
 2. Kui Maa ärkab… Ja külge pöörab. Ta ikka aeg ajalt harrastavat seda, külje pööramist ja kratsimist ja riidevahetust ja voldi hõõrumist ja kasvamist….
  See on nii kuradi põnev, mis sest, et ellujäämine sõltub sellisel juhul 100% õnnest ja alles pärast seda, kui on elujagu õnne olnud saab vaadata kas eelnevad teadmised toetavad kuidagit moodi ellujäämist uues keskkonnas.
 3. Uued loomad. LOOMAD. Me sureme välja, meie loomad on nii, et 3-2-1 jaaa… endangered, nagu juhtus kaelkirjakutega. Saate aru jah, et kaelkirjakud on ohustatud liik! Üleöö, lampi. Aga tulevad uued liigid. Väljasuremine ja uuesti tekkimine. Loomulikult on see kujuteldamatu, et vaalad surevad plasti kätte või rannikujagu liike naftareostusse… mis viibki meid uue punktini
 4. me ei karda kliima soojenemist. me kardame ebamugavusi, väljasuremist. Me kardame vitsa ja me kardame nurka. Ja arvestades sitta mis on kokku keeratud tuleb nii nurk kui vits kui mänguasjakapi lõkkesse vedamine.
  See on nii kohutavalt põnev aeg. Saa toimub, kõik toimub, Maa kasvab.
  Teate kunagi kui ma koolis käisin siis oli kasvava Maa teooria, mis andis ka Maamassidele reaalse arengu. Atlandi lõhe räägib meile Maa kasvamisest, isegi Island räägib aga meie ikka, et kõik koos ja siis hakkas laiali vajuma keset suurt ookeani. Ka meie olime kunagi ookean täis koralle ja algloomi. Ainult et jah, Maa oli algselt vee planeet ja alles hiljem kasvas maapinna võrra, ehk siis meteoriitide ja laamade liikumise tõttu.

Ma veidi tahan siia otsa rääkida tavadest. Tavad ja tähtpäevad toimivad looduse rütmist lähtuvalt. Kui looduse rütm läheb kiiva on seda alati samas rütmis jaurates kergem näha. 20 aastat tagasi rääkisid vanad inimesed, et loodus on muutunud, aeg oma kuu jagu ettepoole nihkunud. Täna on enne-juulit suvi ja peale-juulit suvi ja siis Jaanist poole augustini sügis. Kas mäletate kui kuumad olid vanasti augusti ööd? Aknad-uksed ristseliti lahti ja toas ikka +35! Ja nüüd? Enam vähem soojad õhtud saabusid septembris. Eelmine aasta kuigi “rekorditega” oli suures plaanis üks tobe ikaldus lihtsalt, aasta enne seda veelgi hullem. Loodus on sassis ja kunagi meie mälestustes, lauludes oli olemas õpetus mida teha, mida vanasti, noh, too eelmine kord tehti. Aga me ei laula enam, me isegi ei tea väga täpselt mis põhjusel midagi tehakse, me oleme unustanud. Me oleme oma plastsodi keskel üksinda ja loodame, et oleme vähemalt õppetükid suutnud omandada.

Rubriigid: Heietused, suitsunurk. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Kui Maa ärkab ülesse

 1. KäpardGepard ütles:

  Kas kliima soojenemises pole midagi head? kui on soe kliima siis saaks kasvatada sellised puuvilju mis kasvavad kusagil veel soojemas kliimas või sellel on ikkak kaks faktorit. päike ja mullastik päike võib kül soojalt kiirata, aga peab ka vastav mullastik olema mõtle kui hea oleks virsikuid apelsine, banaane kasvatada :) Jah halb asi on kliimasoojenemises see, et jääpangad sulavad ja sellega tõuseb ka mere tase muidugi see ei tõuse üle.

  • Haldjapiiga ütles:

   Ma ei ütleks, et kliimasoojenemises või muutustes nii üldiselt midagi halba oleks. Ja võib olla me ei soojenegi, noh et, tegelikult on läinud natukene soojemaks aga sedavõrra külmemaks, et midagi kasvatada ka ei saa. Läheb soojemaks tekib ka järvi rohkem ja jõgesid ja soid ja ehk ka paar vihmametsa. Muidugi oleks tore kui saaks ka siin virsikuid-banaane kasvatada, näe šaakalid ja mõned eksootilisemad liigid veel on juba kohal. Arbuuse kavalamad kasvatavad juba aastaid, veits nikerdamist on aga täiesti tehtav (muidugi eeldab see juulis 30 kraadi ja kuumad augustiööd oleks ka vajalikud)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.