Vanalinnas

Olen ammu mõelnud teha väikest rännakut Toompeale ja Tõnismäele. Ühel külmal-külmal talvehommikul, kraadiklaas näitas pea 10 miinuskraadi, liialdan kuid siiski niivõrd palju oli seda koos tuulekülmaga. Pole külm, aga siiski. Pole harjunud.

Vahelduseks on külm hea, külm teebki head, tapab viiruseid. Olete kuulnud? Et oleks nüüd hästi-hästi külm mõneks ööks, teeks uksed aknad lahti ja vabad me olemegi sellest koroonast. Kui märkame riided ka ära pesta-tuulutada ja vanale maskile tule otsa panna.

Jalutasin mööda Tõnismäge, mõtlesin ja ega väga mõelnud ka kuniks silmasin Pika Hermanni torni. Mõtlesin väljaspoolt aeda sellele ligineda, kuigi loogika ütles, et ega ma sealt alt enam mingit lippu näegi, siiski oli kogu minek väärt. Kui kiiresti saab Vabakalt Baltasse! Missugused mälestused minul Balti Jaamaga on see vast väärib eraldi postitust,

Paljandunud paekivi nurgad ja ja nende vastu laotud müürid ja Linda. Justnimelt Linda. Mõelda, see seal ongi Kalevi haud. Kalev kes on Ilmarisele ja Väinämöisele vähemalt vennaks kui mitte isaks. Terve ülemine Toompea hoonestik aga temale hauakiviks. Toompea kui mausoleum, Pika Hermanni torn hauasambaks. Kes valitseb kuninga pealt valitseb Eestimaad.

Sealt all-linnale vaadates silmasin Oleviste kiriku, kord ajas maailma kõrgeimat tippu. Kas me adume seda? Muidugi tänases see pole tähtis ega määrav, aga kas me adume seda, mida see võis kord tähendada? Meie mõõtmed täna on nagunii kosmilised, meile endilegi hoomamatud.

Neid mõtteid mõlgutades võtsin suuna Raekoja platsile. Kuusk, oh kuusepuu. Umbes sealsamas, noh, andestate mulle meetrites kui neid peaks jaguma lausa kümnete kaupa. Need on vaid meetrid. Seal oligi esimene avalik ehitud jõulupuu. Juba aastal 1441, esimesena maailmas. Klaasboksis lõbustas rahvast digitaalne hologramm-Jõuluvana, siit-seal sai osta valmistoitu, kudumeid ja lelusid. Laat aga mitte kellelgi neist polnud katkumaski. Katkumaski mida ma vaid korra suvel sain silmata. Eks teinekord.

Rubriigid: Seiklused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.