Maskidest

Kuidas ma tahaksin öelda midagi…

Ma olen sellest coronast rääkinud või mitte? Ma isegi ei viitsi järgi vaadata, ma ei taha.

Kui ma mõtlen coronale, siis tänaseks on need kes eitavad haigust, et tegemist eriti jõhkre gripiga on täiesti notmaalne reaktsioon. Pildis milles mitte otsida personifitseeritud Koroonat vaid ülemiste hingamisteede uut haigust siis seda ei eksisteerigi. Ongi nii, et kuna on olemas siis järelikult kole gripp.

Lugesin kusagilt (ja antagu mulle andeks kui see on suur saladus), et tegemist võib olla hoopis veresoonkonna haigusega. Viirus mis ründab veresoonkonda ja südant, mis muidugi teeb arusaadavaks hilisemat suurt südamekahjustuste %. Selles kirjelduses on tegemist pigem leebe viirusega mille surmade arv on seotud sellega, et meie organism ei tunne teda. See ei ole meie mõistes normaalne viirus.

Viirusnakkuse vastu kasutatakse maske. Mask on kõige lihtsam asi maailmas. Paned ette ja kui oled haige siis istud omaette oma viirustega. Kui aga ei ole haige, siis loodad, et haiged siiski kannavad maski. Hetkel peavad kõik maski kandma, sest asümptomaatilisi on palju ja nad siiski on nakkusohtlikud. Kuid, neid on väga keeruline koju istuma jätta.

Miks ma seda mula ajan on see, et maskid ei aita. ehh, muidugi, – sa paned maski ette, hingad ainult oma õhku ja kui oled nakkusohtlik, siis viirust ei levita – SES MÕTTES MASKID AITAVAD! Kõige odavam-effektiivsem-parem

Miks nad siis ei aita?

Me kanname sama maski liiga kaua, mask muutub niiskeks, pesed käed, eemaldad maski, utiliseertid, pesed käed, paned uue maski.
Kuidas sa utiliseeird? Viskad prügikasti, kui viskad? Viskad jah? Aga koristaja ei olegi inimene või? Koristajad on selles mõttes sama suured eesliinitöötajad kui arstid, sest nemad koristavad puudulike vahenditega ära visatud maskid kokku puutudes potentsiaalselt ohtliku biorelvaga igapäevaselt kokku.

Näide – käisin haiglas koroona-testi andmas. Suutsin endast välja minna, mille tõttu oli vaja maski vahetada. Suunati mind, et paneksin maski prügikasti, keegi avas selle mulle jah, selleks ajaks teadsid kõik saalis viibivad inimesed, et ma olen ilmselt katkus ja hoidsid must mitte 2, vaid lausa 20 meetrit eemal. Minu test oli negatiivne, kuid sinna samasse prügikasti viskasid ka teised oma maske, ja paljud avasid seda käega. Palja käega.

Suures plaanis ei eemalda mitte keegi oma niiskunud maski, mask pannakse ette valesti, katsutakse seda keskelt, pannakse see vahest taskusse. Kas te teate mis teil taskutes on? Vahest on seal rahakott, aastast umbes 4 tagasi, mobiil, kindad mida pesti vast eelmise hooaja lõpus(vististi) ja mask. Mask, mis surutakse omale näkku. Pabertaskurätikud mõeldi välja just selleks, et lappi mis käib nina ja suu vahet saaks peale kasutamist ära visata mitte seda rahakoti ja koduvõtmete vahele taasleidmiseks panna,

Maski kandes ei saada peale värsket õhku, tekib hapniku puudus. Sellele oli ka mingi targem sõna. Olgu, ma saan aru, et tänast arvestades bussis-poes maski kanda on igati mõistlik, väiksem võimalus, et toidukaubaga katku koju vead, aga… õues? Tallinna õhk pole just see, aga ma näen seda Nõmmel. Tahaks neile kõigile järgi hõigata – me möödusime ja ilmselt möödud järgmisest inimesest järgmisel pöördel, tõenäoliselt siiski mitte – MASK MAHA! Aga on mulle ka üksik maskitatud kepikõndja Nõmme rabas vastu tulnud. Kops tahab ventileerimist. Me istume koosolekul, tunnis ja hakkame haigutama mitte väsimusest vaid hapnikupuudusest. Hapnikupuudus nõrgestab lõpuks immuunsust ja nagu me teame, kukub antud katkuga kops esimesena ja halvimal juhul ventileeritakse seda siis juba haiglas.

Nõudmised on aga hoopis omamoodi – bussis-poes peab nägu kaetud olema. Kattes seda salliga, mis suures plaanis – riidest mask, sall… oleneb. Aga kas te selle kodus pärast ka ära triigite-pesete? Teate see niiske asi, et kui muidu nagu ehk ei nakatugi või ollakse asümptomaatilised või, mis iganes, aga niiskes ja soojas kasvavad kõik asjad. Kohe kõik asjad! Aga kui ma burka pähe tõmban? Aga suusamaski?

Kevadel kui paanika oli selles mõttes suurem, et soovitati ka näiteks ukselinke ja toiduaineid puhastada mida nüüd enam ei soovitata, siis oli ka nakkust vähem. Täna nõutakse meilt maski maski pärast ja numbrid tõusevad. Kui muidu veel, tervist oli ja hingasid bussis omale koroona sisse, läksid välja, hingasid kopsud värsket õhku täis siis nüüd, koroona sisse-koroona rätti. Kas paljundad niiskesks tõmbunud kolmandapäeva maskis enda pisikest kogust või teiste suurt polegi vahet. Ja nii need numbrid meil tõusevadki.

Rubriigid: Haigemaja. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Maskidest

  1. Jss ütles:

    Mida sa arvad sellest, mis on tulemas pärast koroonat? Räägitakse, et see uuenduslik koroonavaktsiin muudab inimese DNAd. Seda seostatakse piiblist tuntud metsalise märgiga. Kui kahtlast vaktsiini ei võta, siis poest süüa ei saa osta…? Millegipärast tundub, et see koroonaplandeemia loodi selleks, et hakata kehtestama ammu ettekuulutatud uut maailmakorda. Lisaks on võimalik selle varjus lahti lasta mingi korralik surmaviirus ja väita, et koroona muteerus ja ise olite süüdi selles, et ära surite, sest ei täitnud nõudeid…

  2. Ketlin ütles:

    Olen sinuga igati nõus, et see mask on suht mõttetu! Tundub nagu inimesi soovitakse lihtsalt vangistada! Ma puutun igapäevaselt kokku igasuguste inimestega, ei desinfitseeri ega kanna maske, isegi näkku köhitud😆aga mul pole viirust…teised kes maskitavad, need jäävad haigeks..veider

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.