Vaikse maagia tõus

Võtan täna kokku nii selle kui eelmise nädala maagia loengud.

Me käitume nendena kellena ennast ette kujutame. Edasine on isiklike võimete, oskuste ja ka kujutluse summa. Me kujutleme, et oleme ärikad, siis me näemegi maailmas sääraseid võimalusi, me kohtume teiste äri inimestega, me vähemalt teeme samme olemaks mingil määral ärikad – kasvõi ostan-müün-vahetan tasemel. Me vahest kujutame ette, et oleme head sportlased, oleme head kirjanikud, näitlejad. Hoopis teised on need kes näevad missugused me tegelikult oleme. Ettekujutlus on petlik, see on nihkes tegelikkusega. Kõravlt vaadates oleme kas naeruks või veelgi suuremad kui teised. Viimast siiski tavaliselt välja ei tooda.

Üldiselt on nii, et mida vanemaks me saame seda vähem me ette kujutame. Me pole enam suured võlurid, head ärimehed, taimetargad ega spordimeistrid. Me lihtsalt oleme, püüdes päevast päeva anda endast parimat, et olla parim versioon iseendast. Mõned unistavad edasi veendes lõpuks nii ennast kui tervet maailma selles, kes nad olla soovivad. Mõned jäävadki naeruks, aga noh, need on need parandamatud ja see antakse neile andeks.

Teekonnal iseendani, minnes läbi maagia tulebki end kujutleda maagina. Ükskõik missuguse maagina. Kujutledes annab endast väga kergelt märku see mis on juba ette kirjutatud. Võtame ette hunnikutes maagia õpikuid, õpime lugema kaarte ja ruune, õpime tegema trumme ja selgeks maa võnked. Õpime, õpime ja see ongi väga vajalik, ainult et selle lõpus me saame kellekski. Kellekski kes on kirjeldatavalt juba olemas, aga me ei saa iseendaks, sest saamaks selleks, kes on juba olemas on justkui olulisem ja aktsepteeritavam.

Kelleks me siis saame? Õigem on küsida – kuidas tunda ära maagiat? Mis on selles igapäevases armastatus millega ma tegelen maagilist? Mis on minu töös ja hobis maagilist?

Ma olen nüüd juba kohe aastaid Uurali rahvaste maailma uurinud. See pole niivõrd maagiline, kui ehk maagia ise. Seal on nõidumine tavapärane igapäeva osa ja eemalt on seda väga palju kergem ära tunda. Sees olles?

“Varesele valu
harakale haigus
mustale linnule muu tõbi
…”

Lastelaulud on toredad, eksole?

See talv olen ma hirmsasti saanud lund lükata, et kes ei oleks, eks? Mis on lume lükkamine? Eneses korrastuse tegemine kas füüsilise töö toimel mõtete läbi töötamise või absoluutselt puhtalt energeetilise korrastamiseni.

Kui nüüd koolist rääkida, siis see on nüüd natukene delikaatne, kuna ma kahtlustan, et lugupeetav ülemus käib siin lugemas. *Tere-tere*. Igatahes, psühholoogia äärealadel on maagia kasutamine tavapärane. Seal on ääretult huvitavad loengud olnud, just selles plaanis, et ma iga kord mõtlen – nõndaks missugune osa sellest on puhas maagia (ja ei tea kas nad ise ka teavad).

Täna suures linnas õnnestus mul näha sinist sinist taevast ja halo Päikese ümber. Pisiasi, aga nii ääretult oluline. Olin bussis ainuke kes pmst hüppas üles alla ja kiljus – näe! Vaadake! Seal! Seal! SEAL! Eii, puude taga, nüüd selle maja ja tolle maja taga. SEAL! Päike tõuseb ka homme ja kui veab näeme me kordi veel halot Päikese ümber. Kui veab siis valgus sambaid ja virmalisi. Ma ei räägi teile imelisest lume helgist Päikese valguses, ega sinitaeva alla tõusvate mändide rohekast okkakroonist. Ma ei räägi teile puudel hüplevatest oravatest ega metskitse/rebaste jälgedest, sest see oleks liialt tavapärane, kuigi nii-nii vajalik.

Teisipäev, liugupäev – Lähme mäele!
Kolmapäev, tuhkapäev – tuhkapäeva vestlus ja arutlus
Neljapäev – Vestlused iseendaga
Laupäev – Vaikus metsas/rabas/mereääres

Rubriigid: klass. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.