Kelgutamise maagia

Sa jooksed mäest üles, istud ilmselt plastliuale ja lased sel ennast kanda allapoole. Nii hästi-hästi kaugele, tuul kõrvus vilisemas ja lumi nii näkku kui läbi sukkade säärteni tungimas. Jah, mu sääred on jääs kui ma lõpuks mäelt tulen.

Kelgutamine andis lootuse pikaks linaks, hea rasvane toit, et käes katki ei pakataks. Mida tehti Tuhkapäeval võite isegi lugeda… internet on juttu täis. Tuhkapäeva ja ka liugupäeva õhtupoolikul, vaikselt hämarduvas toas istudes, voodil lesides oli vaikus erakordselt terav. Teravam kui õues, kus lõbusate linnuparvede keel on lahti volditud ja kui astud krõmpsuval lumel, vead sahisevat kelku enese järel ja seisatad. Eemal automüra ja linnud kui laulikud pulmas.

Vaikus… mida ma räägin teile vaikusest? Kui sa oled hästi vaikselt, lülitad välja üleliigse ja pimendad toa. Kui sa ei näe, siis su helitundlikus suureneb. Pinisevad elektrijuhtmed, korisev külmkapp…. Külmikuni on kaks ust ja koridor. Ja wifi. Pead valutama panev hääletu wifi. Ronid voodist üles, tõmbad interneti seinast ja kohe on natukene rahulikum. Mitte päriselt, on ju ka veel naabrid, pinge justkui läheks natukene maha. … äkki ma kujutan seda ette? Ei, ükspäev oli terves majas elekter läinud ja siis oli tõeliselt vaikne, nagu lendleks õhus.

Kas see polegi maagia? On maagia? Mis on maagia? Tähelepanu. Kui sa tähele ei pane, siis su silmad mis muidu ehk oleksid avatud on kinni, sa ei pane tähele mida sa näed. Neid harjutusi on igasuguseid ja lõppeks polegi ju vahet missugust kasutada. Siin tunnevad paljud – mul oli õigus – nad on meister vaatlejad – aga nägemine käib nõnda, ennustamine käib nõnda. Vahest harva on selged suured värvilised tulevikupildid, tihti on need kerged tundevirvendused, emotsioon, taustal voogav teadmine ja sellele tuleb tähelepanu pöörata. Ma ei tea kuhu te jõuate aga ma tean kuidas sinna minna.

Uus nädal toob

Esmaspäev – Kuulame Peetripäeva helisid
Teisipäev – Kuidas me näeme ennast ja teisi
Neljapäev – Enese kirjeldus läbi olukordade
Reede – “Kungla rahvas” arutlus


Rubriigid: klass. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.