Veidi tunnetest

Ükski tunne ei ole vale. Me tõlgendame neid vildakalt või jätame sootuks tähelepanuta.
Kuid siinkohal in veel mõned nüansid. Nimelt oleme me peegeldajad ja tundlejad. Keegi tunneb ja teised peegeldavad. Kes on kes … ja millal?

Telefonikõne. Tunnen ärritust võõra inimese suunas kes isegi pole teinud midagi… rünnak? Võõras haigla infos on kurnatuseni viidud. Ta ründabki, ta ei oska enam end teistmoodi kaitsta.

Mõte seltskonnast. Peagi sissetulev kõne just nende teemal. Seegi ju oli tunne?

Tööle minev inimene pöördus tagasi koju, et avastada – stepslisse jäänud veekeedukann on süttinud. Samuti ju tunne? Seletamatu tunne, et peab kohe koju minema.

Tunne, et peab lapsele/vanemale helistama. Helistad ja selgub, et too ongi hädas.

Tunne, et midagi on mäda. Et midagi on jäetud rääkimata. Et… kaaslane petab. Ikka ja jälle tunne. Viimase puhul võib muidugi olla, et suure tundlemisega on kaaslane armuseiklustesse aetud, sest soov teises petjat näha on nii suur ja teine on kallile kaasale vastu tulnud.

Me ei pea kõiki tundeid analüüsima. Iga reaktsioon ja kokkupuude sünnitab tunde. Aga me peame neist teadlikud olema, et pisikesed tundevirvendused ei jääka märkamata.

Osad nõiad toovad kõik tunded välja, teevad need hästi suureks. Siis on neid hea lihtne tõlgendada. Antonina Kersna kasutas seda tuleproovis. Need pole sel juhul nõia emotsioonid, vaid olukorra, teise inimese omad.

Armastus ja viha on suured tunded mille osas meil on kokkuleppeliselt üheselt arusaav kirje.

Armastus on tingimusteta, altruistlik, omakasupüüdmatu… ei. Armastus on peapeal seismine, et saaks teiselt seda mis tal olemas ja enesel puudu. Soov ja tahtmine on nii suured, et panevad mõtlema ja järel käima ja mesihuttu ajama. Lõpuks siiski vaid armastuses saab suuri asju teha, sest säärases koostöös hoitakse end kõige vähem tagasi.

Viha. Mida sa vihastad! Viha lõhub sind! Viha on paha!… eip. Viha on reaktsioon. Keegi tahab allutada, vihaga lüüakse ta eemale ja siis hakkab peale “viha on paha. Vihaga sa lõhud ennast. Viha on madal emotsioon”.

Saite aru?

Tunnetest ei piisa, aga kui need juba nagunii olemas on miks siis mitte kasutada

Rubriigid: klass. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.