Lugu nõiatrummist

Lugu Nõiatrummist kõneleb meile loo sellest kui raske on saada omale väega ese. Trumm on väga lihtne vahend häälestumiseks, reisimiseks, ennustamiseks. Mõneti on see abivahend nagu iga teine, teisalt jälle – istu trummi servale ja tõuse minekule.

Kui trumm kõmiseb peab koos sellega terve maailm põruma, see peab shamaani/nõia väe laiendama üle kõikide teiste. Trumm on tõsine tööriist mitte iial mõeldud eputamiseks. Inimene peab tundma oma abivahendit, peab seda haldama.

On veel teine lugu trummist. Kunagi olid trummid olnud kahepoolsed, aga see teind nõia liialt võimsaks ja tollest ajast on trummid ühe poolega. Samas vanad kujutused trummidest annavad aimu, et mingil hetkel võisid need tõesti kahepoolsed olla.

Rütmipillidest pole vast vahet mida häälestamiseks kasutada. Küsimus on enese mugavuses, kooskõlas, arusaamises, asjas mis on olemas.

Laste mängitada on jäetud mitmed rütmipillid mis kunagi shamaanide kasutuses olid. Vaat, me lähme kaugele ja mõtleme, et peabki olema see mis on popp. Aga äkki ei pea? Laste mängitada on jäetud rituaalid, loitsud, laulud. Miks mitte neid lähemalt uurida, need tagasi võtta?

Rubriigid: Hetke staarid, Nõiaköök. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.