Maarjapäev

Maarjapäev

Kes magas täna poole lõunani? Selle asemel, et enne koitu ärgata? Ju saan oma karuune….

Puhtas valges rõivais, likööri klaas käes…
Küpsetasin suuri laiu pannkooke, helistasin mõnele ja.

See oli väga veider kogemus. Mina oma kapsa ja viljamures, mitte, et ma ise siin midagi viljataks, aga teistele.

Ööbik oli viisakas, kuid tempo oli ta muserdanud, töö jalge alla trampinud. Kõik tahavad midagi, mina ka – mina ka. Meditsiinis pole muud kui jooks. Kuid koroona kostus kui kauge tulevikumuusika. Pigem nagu mõni eriti futuristliku apokalüptilise saaga algus. Veel on elu.

Veel heas tujus helistasin Setokale. Viimati rääkisin temaga suvel saades teada, et ka tema on väga ära kolinud. Noh, ma nüüd ka. Me vaat et naabrimutid. Naiste külaskäigud, kooskäimised, kõrtsiõhtud jms kuulub väga Maarjapäeva juurde, ainult, et meil on katk ja eimingitkoosviibimist. Ma siis helistasin.

Ülle meenutas, et on märstiküüditamise aastapäev. Ja seegi tundus.. nagu oleksin ajas rännanud, edasi. Kui me ennevanasti oleksime teadnud mis tuleb, siis… kui kindlalt oleks selle tulemise teadmises midagi muuta saanud või veel kindlamini seda kätte mänginud. Aga genotsiid on jäänud karistuseta ja see on kurjasti.

Ja siis ma helistasin veel… need esimesed lihtsalt olid nii väga väljaspool mind. Väljaspool Maailma millesse ma olin läinud, maailma mis oli ennem.

Edasi vaadates, juba sel nädalal algavad munadepühad, milles isegi esmaspäev ja teisipäev absoluutselt ülearused on ja ma mõtlen et ehk need pühad tulevadki ajast mil nädal kestis viis päeva, või käiski osade pühade loendus Päikese järgi ja osad Kuu järgi ja… et siis kui keegi ütleks mis nende esmaspäeva kuni kolmapäeva mõte sellel Vaiksel Nädalal ka on

Rubriigid: Heietused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.