Jüriöö

Olen püüdnud olla tavaline. Olen püüdnud teha omi asju, kuid peale hommikust bürokraatiat olen olnud nõus ainult puhkama ja mängima. Ma olen hakanud nädalavahetusi armastama – siis bürokraatia puhkab.

Täna on karjapäev ja põllupäev ja… mingil põhjusel öeldakse, et see on kusagilt tulnud. Noh, idast ja läänest ja ma võin nõustuda läänest tulnud kristliku mõjutusega päevale mis johtub rohkem nimes. Noh, aga idast. Vaadake, idas on meie verevennad, kultuuriliselt ja keeleliselt meile ligidased Uurali rahvad. Oleme meiegi ju Ugrilastena Uurallased. Nõndaks, aga kui kirjutatakse ida mõjust peetakse silmas vene mõju.

Õpilane Haldjapiiga tõstab käe ja uurib Uurali rahvaste mõjust vene kultuurile ja kommetele kui juba sarafan on siiski algse talupojariietusena Soome-Ugri algupäraga. On loomulikult teisi algupära võimalusi, kuid antud tüüpi kleidid olid juba levinud Karjala ja Peterburi ringkonna talupoegade hulgas kust see hiljem muutus võõraste moerõivaks (või võlus praktilisusega).

Ei, teid ei huvita kultuur, teie ootate maagiat. Olgu, rääkigem teile maagiast. Jüripäev on lepingute tegemise päev.
Peremees uute sulaste ja tüdrukutega – jah, need kaubad on tehtud ja nüüd juba kolitakse aga pmst saab ju kolimiseni taganeda. Ja uus karjane Metsavanaga. Uued naiseks saanud võetakse naiste hulka ja ehk ka uued õpilased nõiale? Talv on läbi ja algas uus aasta, suveaasta. Diilid olid salajased. Ja siis muidugi liigud, hea kauba tähistamiseks. Sellises mõttes on tegemist perioodi viimase päevaga.


Täna on NETSi inimestel Jüriöö. Naljakas kuidas neid siunatakse, sest Eesti pole ju ainumas riik ilma peal kus analoogse seaduse vastu streigitakse? Ometi valdas mind seda uudist kuuldes teadmine, et sellest algabki kodusõda. Säärasel juhul ei tea ju nemadki kui suure asja eest seisavad? Peale Jüri pole Eestis mitte keegi tagasi astunud ja temagi põhjused olid pigem segased. Koroonakriisis sai ta ju hästi hakkama? Inimeste soovile vastu tulles pole ühtki seadust ära jäetud. Ses mõttes oli Keskerakonna ja EKRE valitsus suurepärane, nad tegid mida rahvas soovis ja ju olid seetõttu ka ebapopulaarsed kallutatud meedia maailmas. Kallase valitsus aga proovib läbi lükata info varjamise seadust, ehk… oh ma kohe ei või!

Metsaisa juures ehk ongi minu koht.

Rubriigid: Heietused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.